Piątek był ostatnim dniem mobilności grupowej dla dziewiętnastu uczniów ze szkoły w Barcelonie. Rano przybyli oni do szkoły, aby wykonać ostatnie zadania: odbyła się ewaluacja mobilności, dopełniono wszystkich niezbędnych formalności, a także miało miejsce krótkie pożegnanie. Nie obyło się bez łez, ale ponieważ niedługo spotkamy się w Barcelonie, kolejny raz nie jest to 'goodbye', ale 'see you soon'!

Czwartek to kolejny dzień mobilności w Radomiu, który grupa uczniów zaangażowanych w projekt spędziła na wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. Zgodnie z właściwością projektu europejskiego odwiedzili Europa Experience, nowoczesne multimedialne centrum, w którym mieli okazję dowiedzieć się więcej o życiu w różnych miejscach Europy, poczuć się jak europarlamentarzyści, a także wysłać pozdrowienia. Obejrzeli Stare Miasto i ważne dla Polaków miejsca w stolicy, udali się także do Centrum Nauki Kopernik, które zachwyciło ich wieloma ciekawostkami z różnych dziedzin nauki. Był to także dzień urodzin jednego z gości oraz Tłusty Czwartek, więc atrakcji nie brakowało! Opiekunami byli p. Ośka, p. Walkiewicz Carboni i p. Szwed.

Środa była kolejnym dniem mobilności grupowej uczniów z Barcelony. Rozpoczęliśmy serią interesujących zajęć z historii z p. Pytlińską-Markowicz, geografii z p. Czarnotą i wiedzy o społeczeństwie z p. Skórnicką i p. Ośką, ściśle powiązanych z tematyką projektu, w których uczniowie brali aktywny udział, a po obiedzie udaliśmy się z wizytą do Pani Prezydent Katarzyny Kalinowskiej w Urzędzie Miasta. Był to kolejny element pracy projektowej, związany z samorządem lokalnym i udziałem w życiu społecznym zwykłych obywateli. Dopełnieniem wizyty były przygotowane specjalnie dla gości upominki promujące miasto. 

Środowy wieczór upłynął nam na integracji w gronie uczniów i nauczycieli przy pysznym jedzeniu. Warto dodać, że potrawy z Polski i Hiszpanii zostały przygotowane przez nauczycieli, a także uczniów i ich rodziny - za co serdecznie dziękujemy! Mieliśmy okazję pochwalić się polską kuchnią, opowiedzieć o kulinarnych zwyczajach, pośpiewać i potańczyć z p. Sulikowskim i p. Piotrowskim. To był kolejny niezwykle intensywny dzień, pełen wrażeń, które zostaną z nami na zawsze!

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem