Już jest! Nowy - 5. numer gazety szkolnej Monitor 34!
Pełen ciekawych tekstów, inspirujących historii i talentów naszych uczniów. To wydanie naprawdę warto przeczytać!
Co znajdziecie w numerze?  
Dumni z Radomia - sylwetka Leszka Kołakowskiego
Gwiazdozbiór - wywiad z Panią Sylwią Szpak
Alfabet podróży - Litwa oczami młodego podróżnika
Karolina przedstawia - Stany Zjednoczone jako kierunek marzeń
Filmoteka - recenzja filmu Projekt Hail Mary
Relax z Natalią - Kazimierz Dolny, gdzie czas płynie wolniej  Czytanie z Klasą - Niezłe ziółko Emilii Dziubak
Mityczne opowieści Janka - Orfeusz i jego niezwykła historia
Sportowe to i owo - emocje sezonu 2020
Animalsy - kapucynka, małpka o wielkim sprycie
Małgosia poleca - pyszne ciasto z truskawkami
Sukcesy naszych uczniów - a jest ich naprawdę wiele!
Autorzy artykułów: Franciszek Kośla, Karolina Fatek, Aleksandra Misztal, Przemysław Siara, Jan Kielski, Zofia Stępień, Natalia Jabłońska, Antonina Drabik, Aleksandra Misztal.
Opiekę redakcyjną sprawowały:
Pani Halina Kasprzyk Mazgajczyk
Pani Małgorzata Morgaś
Sięgnijcie po nowy numer!

Informujemy, że sprawdzian predyspozycji językowych dla kandydatów do oddziału dwujęzycznego odbędzie się 12 czerwca, w piątek, o godz. 8.00. Sprawdzian potrwa 45 minut. Zapraszamy uczniów, którzy złożyli wnioski na górny hol, skąd zostaną przekierowani do sal lekcyjnych.

Z ogromną radością i dumą informujemy o sukcesie uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie biologicznym organizowanym przez VI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Honorowy patronat nad konkursem objęły instytucje:  Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli (RODoN) oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu.

Nasi reprezentanci wykazali się ogromną wiedzą i znaleźli się w ścisłej czołówce:

- Bartłomiej Winiarski z klasy 7c wywalczył fantastyczne II miejsce!

- Jakub Pisarski z klasy 7c zdobył wyróżnienie!

Rywalizacja nie należała do łatwych.  Konkurs odbył się w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. Głównym jego celem było poszerzanie wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, profilaktyki zdrowia oraz chorób zakaźnych, cywilizacyjnych i nowotworowych. Uczestnicy musieli wykazać się nie lada uzdolnieniami biologicznymi. Warto podkreślić, że ranga tego wydarzenia jest bardzo wysoka. Konkurs znalazł się w oficjalnym wykazie zawodów wiedzy Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Co to oznacza dla naszych uczniów? Taki sukces może zostać wpisany na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i przynieść dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych!

Serdecznie gratulujemy Bartkowi i Jakubowi. Taki wynik to dowód na to, że ciężka praca i pasja przynoszą wspaniałe efekty i dają ogromną satysfakcję.

Życzymy chłopakom kolejnych sukcesów!!!

Opiekunem uczniów była p. Aneta Garczyńska.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem