11 listopada 2018 r. niemal 600 osób pobiegło w VI Radomskim Biegu Niepodległości. Taki bieg jak w tym roku zdarza się raz na 100 lat, dlatego też dla uczczenia tego wyjątkowego święta uczestnicy pokonali 10 km.  'Biegacze już nie raz udowodnili, że nie są im obce tego typu wyzwania' - powiedział Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia Biegiem Radom.

Tegoroczny bieg był jeszcze bardziej biało-czerwony niż zwykle. Uczestnicy założyli białe i czerwone koszulki, nie brakowało flag narodowych, biało-czerwone były numery startowe. Nawet rozgrzewka przeprowadzona została z podziałem na biel i czerwień. Przejmującym momentem było odśpiewanie przed startem hymnu Polski.

Pierwszy linię mety przekroczył 36-letni Elasri Abderrahim. Bieg zajął mu 30 minut 49 sekund. Zaledwie 7 sekund później był Sergii Okseniuk z Ukrainy. Trzeci z czasem 31 minut 52 sekundy był Białorusin Alex Sanko. Tuż za podium uplasował się Kuba Gałasiewicz z RTTL ZTE Radom (33 min 48 sek). Pierwszą z kobiet była Ewa Jagielska (34 min 17 sek). Karolina Waśniewska z Biegiem Radom była 16-sta. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu.

W tym dniu nie zabrakło niezawodnej, zawsze gotowej do działania bardzo dużej grupy wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu z PSP Nr 34 w Radomiu z opiekunką Joanną Kaliszewską i rodzicami wolontariuszy - Paniami Martą, Mariolą, Magdaleną i Panem Pawłem . Jak zawsze pomagamy przy organizacji i zabezpieczeniu terenu dla biegaczy w Parku Kościuszki na Plantach w Radomiu. Patronem medialnym VI Radomskiego Biegu Niepodległości było Radio Plus Radom.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…