Wolontariuszka Nikola Jończyk, uczennica klasy VIIc była koordynatorem uczniów z klasy II b: Leny Gołąbek i Ksawiera Szczepaniaka, którzy brali udział w I etapie VIII Ogólnopolskiego Konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować" zorganizowanego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W I etapie konkursu należało zrobić plakat edukacyjny o tematyce ratowaniu życia ludzkiego.Tematyka dotyczyła jednego wybranego elementu: Łańcuch przeżycia, Wezwanie pomocy, Resuscytacja krążeniowo-oddechowa, Pozycja boczna.

Nikola wraz z Leną i Ksawierem wykonali pracę "Pozycja boczna". Plakat został podzielony na 2 części: rysunek właściwy i rysunek "pokolorowany". Zawiera on również logo Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Wiedza, pomysł i  uzdolnienia plastyczne  uczniów zaowocowały przejściem do II etapu konkursu. Poziom był niezwykle wysoki, a jurorzy (m.in. Jurek Owsiak) mieli ogromne trudności, aby wybrać te najbardziej oryginalne. Spośród 100 nadesłanych prac z 46 szkół wybrano w Radomiu trzy placówki, m.in. naszą.

II etapie konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”: zadaniem uczniów będzie stworzenie pomocy edukacyjnej do nauki pierwszej pomocy. 46 wybranych szkół podstawowych będzie rywalizowało w II etapie konkursu o przejście do finału, który odbędzie się w Warszawie i przybierze formę gry miejskiej po najciekawszych miejscach w stolicy.

Gratulujemy Nikoli, Lenie i Ksawierowi, życzymy powodzenia w drugim etapie oraz dojścia do finału. Opiekunowie: Joanna Kaliszewska i Katarzyna Kacprowicz  

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
DMC Firewall is a Joomla Security extension!