Dziś tj. 10.11.2022 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 34 w Radomiu o godzinie 11:11 jak co roku uroczyście odśpiewali Hymn Polski. Słowa Józefa Wybickiego w sposób szczególny i wyjątkowy opowiadają historię naszej ojczyzny. Słowa, które podkreślają wspaniałe czyny oręża polskiego a także wskazują na ważne dla naszej historii postacie wybrzmiały raz jeszcze w murach naszej szkoły. Była to wspaniała i emocjonalna chwila, słysząc słowa: Jeszcze Polska nie zginęła w ustach młodego pokolenia dumnie stojącego w pozycji zasadniczej jako nauczyciele jesteśmy pewni, że kształtowanie postaw patriotycznych w naszej szkole stoi na równi z takimi wartościami jak: szacunek i tolerancja. Jutro obchodzimy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale niepodległość to nie tylko słowo, niepodległość to jest zadanie wymagające wysiłku nie tylko od pokoleń, które ją odzyskują dla ojczyzny. Własne państwo bowiem można wprowadzić na karty historii, ale także je z nich wyprowadzić. Dlatego warto powtórzyć dziś raz jeszcze, wolność nie jest dana raz na zawsze i świętując dzień 11 listopada, zastanówmy się, czy wiemy dokładnie, dlaczego ten dzień jest dla nas, Polaków, tak ważny?

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem