W naszej szkole od dwóch lat działają klasy dwujęzyczne, obecnie uczą się w nich uczniowie klas 8e i 7a. Klasy te mają rozszerzony program języka niemieckiego do 4 godzin tygodniowo oraz po dwa przedmioty nauczane z elementami tego języka. W klasie siódmej są to geografia i plastyka, a w ósmej - geografia i wiedza o społeczeństwie. Nasza szkoła jest pierwszą szkołą w Radomiu, która podjęła trud zorganizowania takiego sposobu nauczania, obecnie mamy już swoich naśladowców. Dla uczniów jest to szansa nabycia dodatkowych umiejętności językowych, które z pewnością zaprocentują w przyszłości szkolnej i zawodowej.

Obecni szóstoklasiści uczą się dodatkowo języka niemieckiego w wymiarze jednej godziny tygodniowo. Wprowadzenie drugiego języka o rok wcześniej, niż przewiduje podstawa programowa, ma na celu zapoznanie uczniów z tym językiem oraz ułatwienie im podjęcia decyzji, czy chcą kontynuować naukę w klasie dwujęzycznej począwszy od klasy siódmej. 

W tym roku również planujemy zorganizowanie klasy dwujęzycznej z językiem niemieckim. Obecni szóstoklasiści będą mieli możliwość przystąpienia do testu predyspozycji językowych, który jest jednym z elementów procesu rekrutacji do tej klasy. Przy rekrutacji brane będą również pod uwagę oceny na świadectwie z szóstej klasy (z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego). Dodatkowe punkty uzyskać można, jeśli jest to świadectwo z wyróżnieniem.

Prosimy obserwować naszą stronę internetową, wkrótce pojawią się na niej terminy wstępnego spotkania z rodzicami szóstoklasistów, testu predyspozycji językowych i wszelkie niezbędne informacje dotyczące rekrutacji do klasy dwujęzycznej. W zakładce Klasy dwujęzyczne na naszej stronie przeczytać można więcej o nauczaniu dwujęzycznym, a także zapoznać się z przykładowymi testami predyspozycji językowych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich szóstoklasistów!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem