Kolejna impreza biegowa została zorganizowana przez Stowarzyszenie "Biegiem Radom" Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, która zanotowała rekordową frekwencję. W niedzielę 3 marca w biegu wzięło udział 400 osób. IV jego edycja  została przeprowadzona  na terenie Nadleśnictwa Radom - Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni Letnisko. Program imprezy obejmował dwa biegi. Punktualnie o godzinie 12.30 po  wspólnym odśpiewaniu hymnu, wystartowali na trasę IV Biegu Tropem Wilczym. Pół godziny wcześniej o godzinie 12.00 wystartował bieg na symbolicznym dystansie 1963m - to rok, w którym zginął ostatni z żołnierzy wyklętych.

Bieg główny rozegrany został na dystansie 10 kilometrów i miał charakter biegu krosowego, poprowadzonego bardzo atrakcyjnymi leśnymi ścieżkami, w części puszczy, na którą biegacze wbiegali. Limit czasowy na jego pokonanie wyniósł 90 minut.

Start i meta obu biegów znajdowała się w Nadleśnictwie Radom na terenie Leśnego Ośrodka Edukacyjnego im. A.Zalewskiego w Jedlni Letnisko. Po ukończeniu biegów na zawodników, wolontariuszy i organizatorów czekał gorący poczęstunek. 'Tropem Wilczym' to kolejna impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie "Biegiem Radom" przy znacznym wsparciu i zaangażowaniu Nadleśnictwa Radom w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni Letnisko oraz niezawodnej grupy wolontariuszy z naszej szkoły z opiekunką Joanną Kaliszewską, którzy jak w każdej imprezie biegowej kibicowali i zabezpieczali trasę dla biegaczy, pomagali przy wydawaniu posiłków i gorącej herbaty oraz przy wręczaniu medali dla biegaczy. Atmosfera była bardzo gorąca. Dziękujemy rodzicom wolontariuszy z naszej  szkoły za zorganizowanie we własnym zakresie transportu oraz pomocy przy biegu.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd